Türkiye'nin Sanal Paylaşım Platformu - Powered by vBulletin

Sayfa 2/2 İlkİlk 1 2
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: la tahzen

burcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sadece

Status
    Konuları
    23
    Kan Grubu
    ????
    Cinsiyeti
    Burcunuz
    İkizler
    Takım
    Galatasaray
    yukarda yazdığım satırların devamı.
    La-Tahzen / Üzülme

Çünkü hüzün, düşmanı sevindirir, dostunu üzer, haset edenin diline düşürür.

La-Tahzen / Üzülme

Çünkü hüzün, kaybolanı geri getirmez, öleni diriltmez, kaderi değiştirmez, hiçbir fayda getirmez.

La-Tahzen / Üzülme

Çünkü hüzün sinirleri yıpratır, kalbini yorar, gecelerini mahveder.

La-Tahzen / Üzülme

Eğer günah işlediysen tövbe et, istiğfarda bulun, yanlış yaptıysan düzelt, O'nun rahmeti sonsuz, kapısı hep açıktır.

La-Tahzen / Üzülme

Kaybettiğin şey için üzülme çünkü daha pek çok nimetlere sahipsin. Allah'n sana bahşettiği diğer nimetleri düşün ve şükret. ALLAH (c.c.) Teala, "Allah'ın nimetlerini saymaya kalksanız buna güç yetiremezsiniz" buyurmuyor mu?

La-Tahzen / Üzülme

Ehli batılın sözlerinden dolayı üzülme, onların tenkitlerine sabrettiğin sürece mükafatlandırılacağını unutma.

La-Tahzen / Üzülme

İnsanlara ihsanda bulunduğun sürece üzülme. Çünkü mutluluğun yolu insanlara ihsanda bulunmaktan geçer.

La-Tahzen / Üzülme

Çünkü iyiliğin mükafatı on mislinden yedi yüz misline, kötülüğün karşılığı ise sadece mislince..

La- Tahzen / Üzülme-

Şunu unutma yaşadığın günün sınırları içinde yaşamazsan sıkıntı ve kaygıların artacak demektir. Biraz daha açarsak; Sabaha çıktıktan sonra artık akşamı bekleme, akşama kavuşunca da sabahı bekleme. Ne maziye takıl kal ne de gelecek kaygısı içinde ol. Yani ânı yaşa.

La- Tahzen / Üzülme-

İnne maal usri yüsran / Her zorlukla birlikte kolaylık vardır. Yani kolaylık zorluğun içinde saklıdır!.. Bir başka ifade ile; kolaylık; zorluk zannettiğimiz şeyin taa kendisidir!..

La- Tahzen / Üzülme-

Arapların bir sözü vardır; Gerilen ip kopar yani sıkıntılar, üzüntüler üst üste geldikçe ferahlama, rahatlama kapı da demektir. Allah Teala buyuruyor ki Kim ki Allahtan gerçek manada ittika ederse Allah da ona bir çıkış, kurtuluş yolu lütfeder ve ona hiç beklemediği, hesap etmediği yerlerden rızık ihsan eder.

La Tahzen / Üzülme :

Dünya, ne seçim, ne geçim dünyasıdır; dünya, bugün var yarın yok, imtihan dünyasıdır.

La Tahzen / Üzülme :

Hakk'ın rızâsına uygun düşen belâ, kulun sevgisini artırır.

La Tahzen / Üzülme :

Altın, ateş ile; iyi kul da belâ ve musibet ile tecrübe edilir. (Hz. Ali r.a.)

La Tahzen / Üzülme :

İnsanlar, başlarına gelen belâ ve musibetleri ondan daha büyükleriyle kıyas etselerdi, şüphesiz belâların bazısını âfiyet kabul ederlerdi.

La Tahzen / Üzülme :

Fani şeyler için üzülüp kederlenme. Hayatta her şeyin gelip geçici olduğunu unutma.

Çünkü dünyalık için üzülüp kederlenen oyuncağını kaybedip de

ağlayan çocuk gibidir.

La – Tahzen / Üzülme!

Dünya ve ahiret huzuru için Peygamber Efendimizin amcası Abbas’a öğrettiği duayı dilinden düşürme çünkü bu dua iki dünya saadeti için iyi bir fırsattır.

"Allahümme innî es'elüke afve vel âfiyete fiddînî veddünyâ ve âhırete"

“Yarabbi senden dünya ve ahirette mağfiret ve afiyet istiyorum”

İçebileceğin Suyun, Bir Parça Ekmeğin Varsa Üzülme !

*ERROR* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Patron

Status
    Konuları
    858
    Kan Grubu
    B Rh (+)
    Cinsiyeti
    Burcunuz
    Aslan
    Takım
    Türkiye
    Ellerine Sağlık Burcu

Ama Benı En COk Etkıleyen Sozu Buydu

La- Tahzen / Üzülme-

Şunu unutma yaşadığın günün sınırları içinde yaşamazsan sıkıntı ve kaygıların artacak demektir. Biraz daha açarsak; Sabaha çıktıktan sonra artık akşamı bekleme, akşama kavuşunca da sabahı bekleme. Ne maziye takıl kal ne de gelecek kaygısı içinde ol. Yani ânı yaşa.

Ne Akşamla Nede Sabahla KAl Nerdaim Yaşa İnsan Gibi İhsan Eyle

Mic Jack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevimsiz3Lü

Status
    Konuları
    287
    Kan Grubu
    ????
    Cinsiyeti
    Burcunuz
    Yengeç
    Takım
    Türkiye
    "La tahzen.İnnallahe ma'ana" (Üzülme.Allah bizimle beraberdir) demiş, Sultan-ı Enbiya(a.s)...

Ahiret inancı, insanlığa huzurlu bir dünya hayatını sağlama yolunda büyük bir güç kazandıran muhteşem bir inanç sistemidir. Bu dünyada malı gasp edilen, zulme uğrayan vs. bir şekilde haksızlığa maruz kalan kimse ahirette adaletin yerine geleceği inancıyla kalbi bir sükunete kavuşur.

Ünlü bir Alman filozofun şöyle söylediği rivayet edilir. Dünyadaki hayat oyununun bir ikinci perdesi olduğu muhakkak. Çünkü bu ilk sahnede zalim ve mazlumu görüyor insafı göremiyoruz. Galib ve mağlubu görüyor adaleti göremiyoruz. O halde tüm bu adaletsizliği ortadan kaldıracak bir ikinci hayat mutlaka vardır.

Kıyamet ve ahiretin varlığını zımni itiraf niteliğindeki Alman filozofun bu ifadeleri aklın yolunun bir olduğunu gösteriyor aslında…
    Bu dünyada zahiren adaletsizlikmiş gibi görünen haller, zenginlik/fakirlik, hastalık/sağlık, güçlülük/zayıflık gibi ölçülerin birer imtihan vesilesi olduğunu unutmayıp ona göre adımlarını atanlar kazançlı çıkacak olanlardır sakın unutma.

Dolayısıyla içinde bulunduğun ortamdan dolayı üzülmeyi bir kenara bırak da imtihanı kazanmaya bak.

SüKuT-u LeyL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öмяüм ѕєηιη

Status
    Konuları
    2863
    Kan Grubu
    ????
    Cinsiyeti
    Burcunuz
    Başak
    Takım
    Trabzon Spor
    Gerçekten Çok güzel Bi yazı paylaştığın için teşekkür ederim Burcu Ellerine sağlık
    'Alırım seni ayağımın altına' dediğinde Cennetten bahsettiğini bilmiyordum...ANNEM!...

burcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sadece

Status
    Konuları
    23
    Kan Grubu
    ????
    Cinsiyeti
    Burcunuz
    İkizler
    Takım
    Galatasaray
    bunaldiğim bir dönemdi.ben sıkıntımı kendim yasarım kapanırım içime dostlarım dahil ulaşamaz bana.ben o sorunu halledecegım ondan sonra vrasa paylaşılacak bir acı paylaşacagım ama ilk darbeyı tek basıma atlatacagım.böyle bir zamnda arkadsım sümeyra bir mail yollmıştı.bana o an ilaç gibi gelmişit.bana hisettirdiği güven ve umut olmuştu.maiillerimi temzılerken yenıden okudum burada paylaşayım dedim.ilk kelimelerinden arama yaptım bulamadım uamrım benden önce paylaşılmamıstır paylaşılmıssada kusura bakmayın lütfen

Dedim: Çok yalnızım.

Dedin: ... فَإِنِّي قَرِيبٌ

Ben ki sana çok yakınım. Bakara-186.

Dedim: Evet biliyorum sen bana yakınsın ama ben senden uzağım, keşke ben de sana yakın olabilseydim.
    Dedin: وَاذْكُر رَّبَّكَ فِي نَفْسِكَ تَضَرُّعاً وَخِيفَةً وَ دُونَ الْجَهْرِ مِنَ الْقَوْلِ بِالْغُدُوّ وَالآصَالِ

Rabbini sabah akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret. Araf-205

Dedim: Bu da senin yardımını ister

Dedin: أَلَا تُ�-ِبُّونَ أَن يَغْفِرَ اللَّهُ لَكُمْ

ALLAH’ın sizi bağışlamasını istemez misiniz? Nur-22

Dedim: Tabii ki, beni affetmeni çok isterim.

Dedin: وَاسْتَغْفِرُواْ رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُواْ إِلَيْهِ

(Öyleyse)Rabbinizden bağışlanma dileyin, sonra O'na tövbe edin. Gerçekten benim rabbim, esirgeyendir, sevendir. Hud-90

Dedim: Çok günahkârım, bu kadar günahla ben ne yaparım?

Dedin:أَلَمْ يَعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ هُوَ يَقْبَلُ التَّوْبَةَ عَنْ عِبَادِهِ

ALLAH'ın, kullarının tövbesini kabul edeceğini.. ve ALLAH'ın tövbeyi çok kabul eden ve pek esirgeyen olduğunu hâlâ bilmezler mi? Tevbe-104.

Dedim: Defalarca tövbe edip tövbemi bozdum, artık yüzüm kalmadı.

Dedin: اللَّهِ الْعَزِيزِ الْعَلِيمِ (2) غَافِرِ الذَّنبِ وَقَابِلِ التَّوْبِِ

ALLAH aziz ve bilendir, o günahları bağışlayan ve kullarının tövbesini kabul edendir. Ğafir-2/3.

Dedim: Bunca günahım var,hangisinin tövbesini yapayım?!

Dedin: إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا

ALLAH bütün günahları bağışlayandır. Zümer-53.

Dedim: Yani yine gelsem yine beni bağışlar mısın?

Dedin: وَ مَن يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُ

ALLAH ’tan başka günahları bağışlayacak olan yoktur. Ali İmran-135.

Dedim: Ne kadar güzelsin ALLAH’ım! Bilmiyorum bu sözlerin karşısında niçin böylesine içim içime sığmıyor ve erimeye başlıyorum, seni çok seviyorum.

Dedin: إِنَّ اللّهَ يُ�-ِبُّ التَّوَّابِينَ وَ يُ�-ِبُّ الْمُتَطَهِّرِينَ

Şüphesiz ki ALLAH tövbe edenleri ve temizlenenleri sever.

Birden “İlahım ve Rabbim benim senden başka kimim var” dedim.

Sen de أَلَيْسَ اللَّهُ بِكَافٍ عَبْدَهُ

“ ALLAH kuluna yetmez mi?” (Zümer-36) dedin.

Dedim: Sen ki beni bu kadar çok seviyorsun ve bana karşı bu kadar iyisin ben ne yapabilirim?

Dedin: يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اذْكُرُوا اللَّهَ ذِكْرًا كَثِيرًا (41) وَسَبِّ�-ُوهُ بُكْرَةً وَأَصِيلًا (42) هُوَ الَّذِي يُصَلِّي عَلَيْكُمْ وَمَلَائِكَتُهُ لِيُخْرِجَكُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَكَانَ بِالْمُؤْمِنِينَ رَ�-ِيمًا

Ey inananlar! ALLAH'ı çokça zikredin. Ve O'nu sabah-akşam tesbih edin. Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için üzerinize rahmetini gönderen Odur. Melekleri de size istiğfar eder. ALLAH , müminlere karşı çok merhametlidir
    ''Yüreğimin sana ayrılmış yerinde bir selamvar,onu al.
    Kurtar beni.
    İçimde durdukça,
    durup durup seninle öldürülüyorum. ”

*ERROR* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Patron

Status
    Konuları
    858
    Kan Grubu
    B Rh (+)
    Cinsiyeti
    Burcunuz
    Aslan
    Takım
    Türkiye
    Sağol Burcu Fikrimiz Bir Olursa Zikir Kolay Zaten Ama Gelgelelim buda gunumuzde cok zor