Türkiye'nin Sanal Paylaşım Platformu - Powered by vBulletin

Sayfa 1/5 1 2 3 4 5 SonSon
48 sonuçtan 1 ile 10 arası
    burcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sadece

Status
    Konuları
    23
    Kan Grubu
    ????
    Cinsiyeti
    Burcunuz
    İkizler
    Takım
    Galatasaray

bir film bir kitap

herkesin okuduktan sonra bu kitabı herkes okumalı diye düşündüğü kitaplar olmuştur ya da filmi izledikten sonra ne filmdi diye düşündüğü filmler.bir filmle kimsenin hayatı değişmez ama başka yönden bakmanızı sağlayan filmler olmuştur.ben benim aklımda yer etmiş birkaç tanesini yazayım sizde yazarsanız bu sıralar ne okusam diye düşünenlere yada ne izlesem diye düşünenlere bir fikir vermiş oluruz.
    ben en eskilerden başlayayım; ortokuldayken dönemödevi için verilmişti bana simyacı kitabı bazen hala bazı satırları aklıma gelir bence kesinlikle izlenmeli ben korku filmi dışında pek film izlemem bu yüzden birkaç film dışında diğer öenreceklerimin hepsi kan ve şiddet içerio şimdiden kusuruma bakmayın
    kitap : simyacı
    film : eşkiya

sadece

Status
    Konuları
    23
    Kan Grubu
    ????
    Cinsiyeti
    Burcunuz
    İkizler
    Takım
    Galatasaray
    kitap: sana gül bahçesi vaad etmedim

dili biazr ağır ,ağır ilerleyen bir kitap.Sana Gül Bahçesi Vadetmedim, deliliğin, resmi tanımıyla akıl hastalığının öyküsü: Deborah, kimlik kavramını yitirip içine kapanmış, zengin düşlemi ve mizah duysuyla yarattığı kendi düşsel dünyasına sığınmıştır. İki dünyanın çatışmaya başlaması, Deborah' ın akıl hastanesine '' düşme''sine neden olur. Bundan sonra hastaneleri, doktorları vb. kurumlarıyla, toplumun ''kurtarma operasyonu'' başlar.
    Greenberg'in kendi yaşamında yola çıkarak yazdığı bu kitap, ''akıl hastalarının gizleri'' üzerine pek çok ipucu taşırken, toplumun yerleşik değer yargılarına çarpıcı bir eleştiri de getiriyor, böylece normal kavramını sorgulamaya götürüyor bizi

film: marthys

kurgusu süper film.korku filmlerinde mevzu hep son yarım saatte falan başlar fakat bu film böyle değil daha ilk yarım saat içinde sanki filmin sonunan gelmişsiniz gibi actiaon var fakat film ilerledikçe çok başka bir hikaye daha çıkıyor.sahnelere gelince benim bile içimi titreten sahneler oldu ki beni ne testere ne hotel filmi hiçbiri kılımı bile kıpırdatmamıstı.konusu kısaca şöyle:1970’lerin başında, Fransa’dayız. Birkaç ay önce kaybolan 10 yaşındaki küçük kız Lucie yolda başıboş dolaşırken bulunuyor. Vücuduna şiddet uygulanmış fakat hiçbir cinsel taciz izi yok ve kaçırılma nedenleri bir türlü açıklanamıyor. Şokta, kelimelerini kaybetmiş Lucie, bir hastaneye kaldırılıyor ve orada kendi yaşında Anna adında bir kızla arkadaş oluyor.ama kız şizofren çeşitli halisünasyonlar görüyor.daha sonra işkenceci bir aile bir tarikat ve bambaşka şeyler çıkıyor filmden bence mutlaka izleyin

*ERROR* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Patron

Status
    Konuları
    858
    Kan Grubu
    B Rh (+)
    Cinsiyeti
    Burcunuz
    Aslan
    Takım
    Türkiye
    Konu Adına Sağol Burcu Konu Ayrıca Sabit Bence Herkes Belırtmelı ve Yorumlamalı ki Değerlendirmeler Olsun.

Ben Pek Kitap Okumam Okuyamam Çok Cabuk Sıkılan ve Cabuk Dıkkatı dagılan bırıyım benım okuduklarım genelde e-kitap olarak kişisel gelişim tarzı yazılar veya Php ve Asp Derslerı
    Ama Isım Geregı Fılım Izlerım Ozellıkle Bazıları Benım Hayatımda Donum nOktası Olmustur Bunlardan Ilkı

Forrest Gump olmustu.Tom Hanks Hayranıyım Ogun Bugundur.Hanks Gercekden Harıka Bır Oyuncu Fılım Cocuklugundan Yaslılıgına Kadar otistik bır kısının basarılı hayatını anlatıyor dersler vererek ve sıcakcık hıkayesı ıle

Herkes Mutlaka Izlemelı Eger Izlememe Gıbı Bır Hatası Olduysa

Ayrıca Melekler Şehride Var

Bu Fılmı Sadece Megg Ryan Hayranı Oldugum Icın Izlemeye BAslamısdım Ama Askı Ugruna Bır Melegın Olumlu Olmayı Bıle Secmesı Benı Cok etkılemısdı Ask Ustune

Yıne Tom Hanks Desem aslında cok fılmı var ama bu Baska
    Er-Ryani-Kurtarmak

Savaşın Gercek Yuzunu Bu Kadar Acık Gosteren BAska Fılım Gormedım

benden Bukadar

Burcu Sen Saw ve Hotel Series Tutkunusundur Desene

Patron

Status
    Konuları
    858
    Kan Grubu
    B Rh (+)
    Cinsiyeti
    Burcunuz
    Aslan
    Takım
    Türkiye
    marthys bunu ızlerım yarın dukkana bakıyım bı arsıvde varmı

sadece

Status
    Konuları
    23
    Kan Grubu
    ????
    Cinsiyeti
    Burcunuz
    İkizler
    Takım
    Galatasaray
    kesinlikle izle ..

Patron

Status
    Konuları
    858
    Kan Grubu
    B Rh (+)
    Cinsiyeti
    Burcunuz
    Aslan
    Takım
    Türkiye
    Pekı Bakalım Sen Izledınmı Tom Hanks 'ın Fılmını

sadece

Status
    Konuları
    23
    Kan Grubu
    ????
    Cinsiyeti
    Burcunuz
    İkizler
    Takım
    Galatasaray
    kitap: iki şehrin hikayesi
    Tüm zamanların en iyisi ve en kötüsüydü... Akıl çağı, budalalık çağı, inanç çağı, kuşku çağı, ışık mevsimi, karanlık mevsimi, umut baharı ve umutsuzluk kışıydı... Yaşamak için hem çok şeyimiz vardı, hem hiçbir şeyimiz yoktu. Topumuz dosdoğru öte yanı boylayacaktık. Kısacası, o çağı şimdiki zamana kadar benziyordu ki, gösteriş yapmayı seven bilginçler iyi ya da kötü şeyler arasında bir karşılaştırma yapıldığında, bu çağın her yönden en üstün olduğunda direniyorlardı.
    film:anestezi

Clay (Christensen), geçirdiği açık kalp ameliyatı sırasında 'anestezik fakındalık' adı verilen durumu yaşamaktadır. Yani olup bitenin tamamen farkında olacak şekilde uyanıktır, operasyonu tüm acısıyla hissedebiliyordur ancak yine anestezinin etkisiyle vücudu hiçbir şeye tepki gösteremeyecek şekilde paralize olduğundan, ameliyat ekibinin bundan haberi yoktur. bu filmin hikayesi gerçek bu yüzden beni çok etkilemişti.

sadece

Status
    Konuları
    23
    Kan Grubu
    ????
    Cinsiyeti
    Burcunuz
    İkizler
    Takım
    Galatasaray
    evet.senin önerdiğin 3filmide izledim.çok az çeşit filme giderim genelde korku ve komedi.ben bile izlediysem bu filmleri gerçekten güzel filmler demktir.tavsiye için teşekürler

Patron

Status
    Konuları
    858
    Kan Grubu
    B Rh (+)
    Cinsiyeti
    Burcunuz
    Aslan
    Takım
    Türkiye
    Ben Bıle Derken Bu Tavsıyelerını Kulagıma Kupe EttımAyrıca

sadece

Status
    Konuları
    23
    Kan Grubu
    ????
    Cinsiyeti
    Burcunuz
    İkizler
    Takım
    Galatasaray
    şimdi diğer arkaşaslar belki bana katılmazlar fakat bence sinemada en keyif alarak izleyebileceğiniz film türü korkudur hele birde ses sistemi iyise kazra iyi birde koltuğa düşüp önünüze sağınıza solunuza (affedersinizi) hödük diyebilceğimiz bir tip oturmamıssa çok keyifli bir film izleyebilirsiniz.sinemanın hakkını korku filmi veriri yani.bir aşk filmi yada bir macera filmini büyük ekran bir tv dede dvd de izleyebilirsinizi ortalamam aynı tadı verir.ben bu yüzden sinemada korku filmi izlemeye giderim yada komedi.diğer tarzdaki filmler büyük ihtimalle arkadslarımın izleyip defalarca bana git git deyip zorladıkları yadad sürükleyerek götürdükleri filmler oluyor.hal böyle olunca ben bile izlemissem bu filmleri demki bu filmler çoğu kişi tarafından beğenilmiş ve klasikleşmiş ki benim bir arkadaşımda beni götürmüş demktir.uzun oldu ama ben bile lafımdan kastım buydu

Bu Konudaki Etiketler