Türkiye'nin Sanal Paylaşım Platformu - Powered by vBulletin

7 sonuçtan 1 ile 7 arası
    Mic Jack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevimsiz3Lü

Status
    Konuları
    287
    Kan Grubu
    ????
    Cinsiyeti
    Burcunuz
    Yengeç
    Takım
    Türkiye

Çok Konu Açmak / Kaliteli Konu Açmak

Forumumuzda genel bir sıkıntı olduğu kanısındayım ve sizlerin düşüncelerini merak ettim bu konuda...

Bazı arkadaşlarımızın sayıca çok fazla konu açması;

1) Kaliteli konuların arada kaybolmasına,
    2) Bir üyemizin faydalı bir konuyla karşılaştığında bunu paylaşmaktan "nasıl olsa bölümde kaybolup gidecek, kimse görmeyecek" düşüncesiyle vazgeçmesine,
    3) Bu sayıca çok fazla konu açan arkadaşlarımızın hızlı olmak adına, açılan konularda özensiz davranmasına ve forumumuzda gereksiz-anlamsız bir konu yığılmasına,
    4) Bu fazla konu açan arkadaşlarımızın kaliteli paylaşımlarının da bizzat kendi açtıkları aşırı sayıdaki konular yüzünden görülememesine ve kaybolup gitmesine,Neden olmakta.

Bazı arkadaşlarımız açtığı konuyu kendisi bile tam olarak okumamış olabiliyor. Bu nedenle anlamsız konular açılıyor.
    Ayrıca forumda basit bir tarama bile yapmadan açılan konular aynı konunun tekrar tekrar verilmesine sebep oluyor! Buradaki tarama tüm Sanal Forumun taraması değil! Örneğin Konu Dışı'nda ilk sayfada olan bir konu bile tekrar açılabiliyor. Bu da sitenin editörlerinin zamanını çalmak anlamına geliyor. Zira o sırada sizin konunuzu taşımak yerine siteye daha yararlı bir iş yapabilirler.

Çok konu açmaya çalışmanın nedenini anlamakta zorlanıyorum. Çünkü forumda
    itibar-saygı-hatta yöneticilik görevi kazanmanın yolunun ne sol tarafta bulunan mesaj/konu adedine bağlı olduğunu ne de rütbeye bağlı oluğunu düşünüyorum.

Konuyu açma nedenim ise şikayet değil tartışmak. Gerektiğinde zaten şikayet ediyoruz ama önemli olan şikayete gerek kalmadan bu olayların çözülmesi. İşte bu nedenle görüşlerinizi merak ediyorum...

Belki bu konu altındaki görüşler yeni üyelerimize yol gösterici nitelikte olur, bu problemlerle hiç karşılaşmayız.

SüKuT-u LeyL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öмяüм ѕєηιη

Status
    Konuları
    2863
    Kan Grubu
    ????
    Cinsiyeti
    Burcunuz
    Başak
    Takım
    Trabzon Spor
    Sağol Cenk Böyle bi sorunu gündeme getirdiğin için.Şimdilik sorun gibi gözükmüyo olabilir yada hatamızın farkında değiliz.Konu açıyorum tek bi bölüme genelde ama kişisel fikrim yada gözlem diyelim konu açmak için açmıyorum öyle olmamasına da dikkat ediyorum.Ha istesem yaparım konu sayısı mesaj sayısı artar ama o zamanda siteye katkı adına yöneticilere yardım adına bişey çıkmaz ortaya sadece kandırmış olurum En başta kendime sonra size yararının dokunacağını düşündüğüm konuları açmaya çalışıyorum umarım başarılı da oluyorum.Dilerim bundan sonra daha dikkatli oluruz
    'Alırım seni ayağımın altına' dediğinde Cennetten bahsettiğini bilmiyordum...ANNEM!...

burcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sadece

Status
    Konuları
    23
    Kan Grubu
    ????
    Cinsiyeti
    Burcunuz
    İkizler
    Takım
    Galatasaray
    ben burada yeniyim bilmiyorum benim yazmam ne kadar doğrudur.ben işin teknik kısmını bilmiyorum fakat üye olarak ben şöyle düşünüyorum: işin doğrusu sizin açınızdan durum vahim olsa gerek site her ne kadar bölümlere ayrılsada her satır sizin elinizden geçiyor neredeyse, bu yüzden sıkıntılıdır mutlaka.kişilerin özellikle konu aratmadan başlık açmaları sizi çıldırtıyordur.moderatötlerind e insan olsugunu varsayarsak kendi vakitlerinden çalarak belki kendi işlerini bazen bir kenara bırakarak sitedeki konuları başlıkları mesajları düzeltiyorlar,taşıyorlar siliyorlar..vs.yani tamamen fedakarlık ve emek işi ,bilmiyorum bu sitede başka bir yöntem varmı ama benım bilidğim bu iş gönüllülük esasına göre işliyor yani bu arkadsların bir kazancıda olmuyor bu işten.tamamen gnüllük emek ve fedakarlık üçgeni moderatörlük.ama bir üye olarakta bir şunu düşünüyorum bu site bana birçok şey kattı umarım bende yazdıklarımla birşeyler katabiliyormdur.bana önemsiz gibi gelen bir başlık belkide bir arakadsın dikkatini çekecek bir başlık olabilir yada onun hoşuna gidebilecek bir başlık.kime göre yada neye göre bu ayrımı yapacağız? bu biraz sıkıntı sanırım.bana kaliteli gelen başkasına kaliteli gelmeyebilir.hem biz zaten buraya eğlenmeye geliyoruz okuyoruz yorumluyoruz başkalarıda bizim yazdıklarımızı okuyor yorumluyor.belki gerekli yazdıklarımız belkide gereksiz ama buraya birçok insan girip çıkıyor kime göre bu standartı yakalayacağız bu imkansız bir kere maalesef.ama eğer gerçekten mic jack ın dediği gibi rütbe popülerlik amacıyla başlık açılıyorsa bunda kötü niyet var demektir.saçma geliyor bana bunlar.bu konuyla ilgili belki şu yapılabilir konu başlık sayısına göre değil konun görüntülenme sayısına göre rütbe yada popülerlik verilebilir.tabi böyle bir sisitem varsa dedıgım gıbı pek teknık kısmını bilmiyorum web sitelerin.biz üyelere çok şey düşüyor sanırım konu aratmaya alışkanlık haline geirmek birde konu başlı açarken biraz daha muhakeme yapmak ama şuda bir gerçek ki herkes burada aslında söyleyecak yazacak birkaç şeyi olduğunu hisettiği için burda, bu yüzden moderatörlermizden ( zaten anlayılıslarda) az daha anlayış belıyoruz ve teşekür ediyoruz ben kendi adaıma daha dikkatli olacagımın sözünü veriyorum.size kolay gelsin

*ERROR* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Patron

Status
    Konuları
    858
    Kan Grubu
    B Rh (+)
    Cinsiyeti
    Burcunuz
    Aslan
    Takım
    Türkiye
    Sıte Cok Genıs Olunca Gozden Kacan Konu Cok Oluyor Sık Sık Guncelleme Yapıyorum Cıft Konuları Sılıyorum Yanlız Oylekı Bu Guncelleme Baslıga Gore Oluyor Ben Sadece Kırık Lınklerle Gunlerımı Gecırıyorum Baska Konuya BAkıcak Zamanım Olmuyor Bkz Forum Çöplüğü Onca Kırık Lınklı Konuyla Dolu ki Sadece Kendıme Aıt 3 Kırık Lınklı Konu Sıldım Gecen Ay
    Şimdi Burda Hıt Alan Konular Co Onemlı Oylekı Bunu Google bıle + Olarak ALgılıyor Ozgun Kendı Yorumlarımızla Susledıgımızın Bır Konun Hıt Alısı Daha FAzla Herzman Dediğim Gibi Ufakda Olsa Yorumlayalım Çöp Olmasın Konularımız Şiir veya sozlerden bugune kadar hıc konu sılmedım ama sayı hergecen gun arttıtkca ınanın server alan kullanımıda artıyor buda artı masrafa yol acıyor sılmekte emege olan saygısızlık anlamına dusuyor dursun dıyorumAma Acdıgımız Konular Ilgı Ceksın Dersek Bunu Once Konuyu Acarken BAslıgını Duzgun Yazmaktan Gecer Yazım Kurallarına Dıkkat Edılırse Kı Daha Fazla Deger Alır..Arama Sıstemını Inan 5 Kez Kullansanız 6 ya Kendınız Alısmıs OlursunuzOylekı Bıraz Ozverı Isteyen Bır Kavram Burda Gönül Herseyden Once Gelır Hepınıze Admınlık Versemde Bır Gun Sıkılır Ben Gıdıyorum dersınız Bu Kesındır Cunku Cok Cabuk Can Sıkan Bır Olay Mevzuhal Burda Gönulden Gelenler Ile Burda Olanları Goruyorum Zaten Su Sıtede

Gaia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SaNaLıN Kralı

Status
    Konuları
    982
    Kan Grubu
    ????
    Cinsiyeti
    Burcunuz
    Boğa
    Takım
    Türkiye
    siir bolumune sanirim en cok konuyu ben aciyorum,ve ustume aliniyorum bir kismini bu konunun, ama puan bilmem ne icin actigim dusunuluyorsa cok kotu bir fikir olur, silmeniz gerekiyorsa da sorun olmaz, sitelerde boyle bir sorun oldugunu bilseydim sahsen ben acmazdim bunca konuyu,begendigim siirleri paylasmasini sevmemdir tek neden,
    "Kendini kesfedebilmenin bedeli degildir delirmek,
    Delirebilmenin bedelidir kendini kesfetmek"

*ERROR* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Patron

Status
    Konuları
    858
    Kan Grubu
    B Rh (+)
    Cinsiyeti
    Burcunuz
    Aslan
    Takım
    Türkiye
    Hoppalaaa Alınması Gereken En Son Kişi Desem Bile Sen Değilsin vede Burda sitem Yok Sadece Şunu Önplana Alalım.Konu Açmak Herdaim Faydalıdır.Ama 1 Konu Başlığı 2 Konu Kategorisi 3 Yorum Çok Öenmli Onca Yazımdan Bunları Çıkardıysan
    neyse Sözler Konu Açılmasına Karşı Değil Öyleki Dikkat Edilmesi Üzerine

Gaia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SaNaLıN Kralı

Status
    Konuları
    982
    Kan Grubu
    ????
    Cinsiyeti
    Burcunuz
    Boğa
    Takım
    Türkiye
    evet onlari cikardim siir bolumu konusundan bahsettigin icincunku ben gece gunduz konu acarim estikce, bundan sonra daha dikkatli oluruz insallah, nasil olacaksak artik
    "Kendini kesfedebilmenin bedeli degildir delirmek,
    Delirebilmenin bedelidir kendini kesfetmek"